Results

Filter by team

Thursday 30 November 2023

FNA Division 1

18:00
Kirkcaldy Wildcats
28 - 39 Full time
Levenmouth 1
19:00
Levenmouth 2
15 - 51 Full time
PE Panthers

GNA Division 2

20:10
Bellahouston Braves
63 - 47 Full time
St Andrews Netball Club

GNA Division 3

20:40
Dumbarton Harp 1
55 - 44 Full time
EPR2
20:30
Glasgow Saltires 3
44 - 54 Full time
University of Glasgow 2

GNA Division 4

19:10
Eastbank 1
25 - 36 Full time
Helensburgh Harriers

GNA Division 5

18:40
Helensburgh Hawks
16 - 69 Full time
Bellahouston Buzz

GNA U13 Division 1

TBC
St Cadocs Viper
9 - 24 Full time
St Andrews U13s

GNA U17 Division 3

20:10
Netball Fever U17s
4 - 41 Full time
Kilwinning U17s

Wednesday 29 November 2023

GNA Division 1

19:10
Bellahouston Blaze
36 - 75 Full time
Bellahouston Bandits
20:40
Strathclyde University 1
61 - 31 Full time
Kelvin 1
19:10
University of Glasgow 1
66 - 49 Full time
Clyde Netball Club

GNA Division 2

20:40
Black Diamonds
38 - 73 Full time
Kilwinning Comets
20:40
Glasgow Saltires 2
42 - 49 Full time
St Mirren 1

GNA Division 3

20:40
Glasgow Fury 1
37 - 36 Full time
EDNC1

GNA Division 4

20:40
Vixens 1
44 - 29 Full time
Sapphires 2
19:10
Vixens 2
47 - 49 Full time
Kilwinning Galaxy

GNA Division 5

20:10
Aces Diamonds
28 - 44 Full time
Hotshots
18:40
Scotstoun 2
39 - 27 Full time
Glasgow Flames 2
19:10
St Mirren 3
27 - 64 Full time
Sycamore Steel

GNA Division 6

19:10
EDNC 3
40 - 30 Full time
Kilwinning Stars
19:10
Eastbank 2
33 - 61 Full time
St Cadocs
20:40
Shortlees Spirit
52 - 25 Full time
Harmony Row 2

GNA U17 Division 2

18:15
St Andrews U17s
57 - 9 Full time
Paisley Pumas

Tuesday 28 November 2023

GNA U15 Division 3

18:50
Shortlees Storm U15s
23 - 26 Full time
Netball Fever U15s

GNA U17 Division 2

18:30
Sycamore Swifts
20 - 36 Full time
St Andrews U17s

GNA U17 Division 3

19:30
Clydebank Cobras Pink
62 - 22 Full time
Bellahouston U17s

Monday 27 November 2023

GNA U15 Division 3

17:50
All Star Supernova
18 - 31 Full time
Bellahouston Bluecats U15s

Sunday 26 November 2023

Ayrshire Netball Association

12:20
Ayr Fire
28 - 52 Full time
Ayr Dragons
13:50
Shortlees Sharks
23 - 61 Full time
Stewarton Thunder
09:20
Shortlees Spirit
86 - 12 Full time
Shortlees Sapphires
10:50
Stewarton Lightning
19 - 68 Full time
Kilwinning Galaxy

CENA U14s League

10:00
Bass Rocketeers
30 - 20 Full time
Inverleith Swifts Panthers
09:00
Dunedin Bobcats
10 - 23 Full time
ENC Rubies
13:00
Dunedin Snow Leopards
17 - 10 Full time
Holyrood Hurricanes
11:00
Edinburgh Accies
29 - 4 Full time
Portobello Sparks

CENA U16s League

09:00
Dunedin Lions
9 - 35 Full time
Bass Rocketeers
10:00
Edinburgh Accies
16 - 38 Full time
Inverleith Swifts Cobras
11:00
Inverleith Swifts Pythons
29 - 10 Full time
Holyrood Embers
12:00
Portobello Rockets
6 - 48 Full time
Peebles

CENA U18s League

12:30
Inverleith Swifts Comets
44 - 13 Full time
Portobello Infernos
14:05
Inverleith Swifts Vipers
32 - 13 Full time
EJNC Sapphires
14:05
Portobello Fireballs
52 - 10 Full time
Caledonian Phoenix
14:05
West Lothian Jets
8 - 85 Full time
Bass Rocketeers

CENA Division 2 League

09:00
Caledonian Swans
24 - 3 Full time
Caledonian Sparrows
11:30
Inverleith Swifts Tigers
29 - 7 Full time
Portobello Blazes
12:30
West Lothian Bolts
10 - 32 Full time
Portobello Flames

CNA Senior League Division 2

09:30
Linlithgow Cyclones
20 - 32 Full time
Stirling Sapphires

CNA Social League Pool A

12:00
BigLuke
22 - 27 Full time
Hot Shotts Pink Panthers
13:05
Komets
29 - 16 Full time
Ferry Flyers Waves
10:55
Winchburgh Warriors
17 - 22 Full time
ACES Netball

CNA Social League Pool B

14:10
Stirling Storm
13 - 10 Full time
Stirling University
15:15
Wee County Warriors
22 - 17 Full time
Barnton Hurricanes

GNA U13 Division 1

11:15
St Andrews U13s
10 - 24 Full time
Park Sports

GNA U13 Division 2

19:00
Avon U13s
13 - 1 Full time
St Cadocs Cyclones

GNA U15 Division 1

13:30
St Peter's Hawks
49 - 23 Full time
Paisley Panthers

GNA U15 Division 2

10:25
Venus All Star
39 - 34 Full time
St Cadocs Firebirds

Saturday 25 November 2023

CNA Senior League Division 1

09:30
Linlithgow Lightning
49 - 30 Full time
Stirling Sonics
10:55
Linlithgow Thunder
44 - 31 Full time
Clydesdale Sparks

CNA Senior League Division 2

15:05
Linlithgow Bolts
22 - 25 Full time
Braes Inferno

CNA Senior League Division 3

13:45
Braes Fever
31 - 51 Full time
Stirling Steel
12:20
Stirling University
12 - 65 Full time
Clydesdale Chargers

GNA U13 Division 2

09:20
Sycamore Starz
2 - 32 Full time
Clydebank Cobras Futures

GNA U15 Division 2

10:50
Sycamore Soar
48 - 30 Full time
St Peter's Harriers

Friday 24 November 2023

GNA U15 Division 3

19:30
All Star Supernova
9 - 21 Full time
St Cadocs Swans

Thursday 23 November 2023

FNA Division 1

18:00
Diamonds
47 - 20 Full time
Levenmouth 2
19:00
Loch Leven Ladies
9 - 43 Full time
Diamantes

GNA Division 2

19:10
Harmony Row 1
10 - 0 Full time
Black Diamonds

GNA Division 3

19:10
Dumbarton Harp 1
28 - 46 Full time
EDNC1
20:30
EPR2
34 - 40 Full time
Kelvin 2
20:10
Glasgow Saltires 3
33 - 30 Full time
Stewarton Netball Club
20:40
Sapphires 1
51 - 35 Full time
Glasgow Fury 1
18:40
University of Glasgow 2
75 - 35 Full time
St Mirren 2

GNA U13 Division 1

19:15
St Andrews U13s
25 - 2 Full time
Paisley 2 U13s

GNA U15 Division 3

18:50
Netball Fever U15s
35 - 6 Full time
G84 Thunder

GNA U17 Division 3

19:00
Clydebank Cobras Pink
56 - 21 Full time
ANSAR U17s

Wednesday 22 November 2023

GNA Division 1

18:40
Bellahouston Bandits
76 - 32 Full time
Clyde Netball Club
19:10
East Kilbride
28 - 53 Full time
Bellahouston Blaze
20:10
Scotstoun Storm
60 - 24 Full time
Bellahouston Blues

GNA Division 2

20:40
Avon Netball Club
45 - 45 Full time
EPR1
19:10
Glasgow Flames 1
38 - 48 Full time
St Mirren 1

GNA Division 5

20:40
Glasgow Flames 2
31 - 35 Full time
Aces Diamonds
19:10
Helensburgh Hawks
15 - 63 Full time
Scotstoun 2
20:40
Hotshots
45 - 39 Full time
St Mirren 3
19:10
Sycamore Steel
60 - 21 Full time
Bellahouston Buzz

GNA Division 6

20:40
EDNC 3
42 - 34 Full time
Dumbarton Harp 2
19:10
Harmony Row 2
14 - 41 Full time
St Cadocs
20:40
Shortlees Spirit
42 - 33 Full time
Kilwinning Stars

Tuesday 21 November 2023

Ayrshire Netball Association

19:30
Stewarton Lightning
9 - 115 Full time
Kilwinning Comets

GNA U13 Division 3

18:00
Shortlees Stars U13s
3 - 15 Full time
G84 Gone Wild

GNA U15 Division 2

19:20
Aces Pink
31 - 14 Full time
Clyde Black U15s

GNA U17 Division 2

19:30
G84 U17s
11 - 60 Full time
St Andrews U17s

Monday 20 November 2023

GNA U13 Division 3

18:00
Harmony Row U13s
13 - 23 Full time
Netball Fever U13s

GNA U17 Division 1

18:30
Clyde U17s
33 - 46 Full time
Glasgow Fury 1 U17s

Sunday 19 November 2023

CNA Senior League Division 1

13:15
Linlithgow Thunder
56 - 31 Full time
Braes Phoenix
11:50
Stirling Sonics
47 - 37 Full time
Clydesdale Sparks

CNA Senior League Division 2

14:40
Braes Inferno
40 - 38 Full time
Linlithgow Cyclones
16:05
Linlithgow Bolts
38 - 31 Full time
Stirling Magic

CNA Senior League Division 3

10:25
Clydesdale Chargers
78 - 7 Full time
Stirling University
09:00
Stirling Steel
37 - 19 Full time
Braes Fever

Saturday 18 November 2023

CNA U13s Division 1

10:35
Linlithgow Blizzards
35 - 2 Full time
Clydesdale Fillies
11:40
Peebles Falcons
42 - 3 Full time
Kirkcaldy Leopards
10:35
Stirling Stars
19 - 10 Full time
Perth City

CNA U13s Division 2

09:30
Ferry Flyers Torrents
28 - 5 Full time
Braes Fireworks
09:30
Stirling Mystics
2 - 23 Full time
Kinross Galaxies

CNA U15s Division 3

11:40
Elements Ice
17 - 16 Full time
Linlithgow Tsunamis

CNA U17s Division 1

15:15
Dunfermline Stars A
10 - 0 Full time
Perth
15:25
Fife Phantoms
34 - 37 Full time
Linlithgow Hurricanes
14:10
Kinross Titans
42 - 22 Full time
Peebles

CNA U17s Division 2

14:00
Clydesdale Stampedes
29 - 25 Full time
Dunfermline Stars C
12:45
Dunfermline Stars B
37 - 9 Full time
Braes Flames
12:55
Elements Fire
23 - 16 Full time
Stirling Firebirds

Thursday 16 November 2023

FNA Division 1

18:00
Diamantes
33 - 44 Full time
Levenmouth 1
19:00
Kirkcaldy Wildcats
36 - 33 Full time
Komets

GNA Division 1

19:10
University of Glasgow 1
34 - 27 Full time
Strathclyde University 1

GNA Division 2

18:40
Black Diamonds
37 - 58 Full time
Glasgow Saltires 2
20:30
Harmony Row 1
48 - 44 Full time
Glasgow Flames 1
20:10
St Andrews Netball Club
45 - 60 Full time
St Mirren 1

GNA Division 6

19:10
Eastbank 2
41 - 38 Full time
Dumbarton Harp 2
20:40
St Cadocs
33 - 35 Full time
Kilwinning Stars

Wednesday 15 November 2023

GNA Division 1

19:10
Bellahouston Blues
31 - 63 Full time
East Kilbride
20:40
Glasgow Saltires 1
59 - 48 Full time
Bellahouston Blaze

GNA Division 2

20:40
Avon Netball Club
31 - 52 Full time
Kilwinning Comets

GNA Division 3

18:40
Glasgow Fury 1
45 - 24 Full time
EPR2
19:10
Kelvin 2
31 - 54 Full time
Glasgow Saltires 3
19:10
Sapphires 1
35 - 69 Full time
University of Glasgow 2

GNA Division 4

20:10
Glasgow Fury 2
32 - 28 Full time
EDNC 2
20:40
Sapphires 2
28 - 34 Full time
Bellahouston Bullets

GNA Division 5

20:40
Bellahouston Buzz
39 - 54 Full time
Hotshots
19:10
Helensburgh Hawks
19 - 31 Full time
Glasgow Flames 2
20:40
St Mirren 3
28 - 44 Full time
Aces Diamonds
19:10
Sycamore Steel
34 - 40 Full time
Scotstoun 2

Tuesday 14 November 2023

Ayrshire Netball Association

20:00
Shortlees Sharks
25 - 52 Full time
Kilwinning Galaxy

GNA U13 Division 1

18:20
Paisley 1 U13s
30 - 36 Full time
Park Sports

GNA U13 Division 2

19:45
EDNC 1 U13s
25 - 3 Full time
All Star Comets

GNA U15 Division 1

18:50
St Peter's Hawks
37 - 49 Full time
St Cadocs Vixens

GNA U17 Division 1

18:55
Dumbarton Harp U17s
6 - 89 Full time
Paisley Phoenix

GNA U17 Division 2

19:15
Aces Blue
43 - 7 Full time
Glasgow Fury 2 U17s

Monday 13 November 2023

GNA U13 Division 3

18:00
Bellahouston U13s
22 - 2 Full time
G84 Gone Wild

GNA U17 Division 2

19:30
All Star Eclipse
31 - 51 Full time
Aces Blue

Sunday 12 November 2023

Ayrshire Netball Association

09:20
Ayr Dragons
44 - 19 Full time
Shortlees Sharks
13:50
Kilwinning Comets
56 - 39 Full time
Shortlees Spirit
10:50
Kilwinning Galaxy
74 - 24 Full time
Ayr Fire
12:20
Shortlees Sapphires
35 - 26 Full time
Stewarton Lightning

CNA Social League Pool A

10:30
Hot Shotts Pink Panthers
38 - 17 Full time
ACES Netball
12:55
Komets
19 - 33 Full time
BigLuke
11:55
Winchburgh Warriors
19 - 13 Full time
Ferry Flyers Waves

CNA Social League Pool B

14:55
Barnton Hurricanes
17 - 20 Full time
Wee County Warriors
13:55
Linlithgow Typhoons
28 - 18 Full time
Braes Ignite

GNA U13 Division 2

11:50
St Peter's Thunder
15 - 1 Full time
St Cadocs Cyclones

Saturday 11 November 2023

CNA Senior League Division 1

10:25
Linlithgow Lightning
30 - 33 Full time
Braes Phoenix
09:00
Stirling Sonics
42 - 37 Full time
Linlithgow Thunder

CNA Senior League Division 2

11:50
Braes Inferno
39 - 33 Full time
Stirling Sapphires
13:15
Stirling Magic
34 - 39 Full time
Linlithgow Cyclones

CNA Senior League Division 3

14:40
Braes Fever
28 - 22 Full time
Stirling University
16:05
Stirling Sharks
36 - 29 Full time
Clydesdale Chargers

GNA U13 Division 1

13:20
All Star Meteors
30 - 21 Full time
Paisley 1 U13s
12:45
Clyde U13s
15 - 14 Full time
St Cadocs Viper

GNA U13 Division 2

14:50
All Star Comets
3 - 20 Full time
Clydebank Cobras Futures

GNA U15 Division 2

09:45
Clyde Black U15s
19 - 22 Full time
G84 Pressure

GNA U17 Division 1

11:30
Clyde U17s
33 - 29 Full time
St Cadocs U17s

Thursday 9 November 2023

FNA Division 1

18:00
Kirkcaldy Lions
35 - 16 Full time
Loch Leven Ladies
19:00
Levenmouth 1
34 - 38 Full time
PE Panthers

GNA Division 1

20:10
East Kilbride
37 - 50 Full time
Strathclyde University 1

GNA Division 2

20:40
Avon Netball Club
44 - 47 Full time
Bellahouston Braves
19:10
St Andrews Netball Club
57 - 43 Full time
Harmony Row 1

GNA Division 5

19:10
Aces Diamonds
56 - 40 Full time
Bellahouston Buzz
18:40
Glasgow Flames 2
24 - 34 Full time
St Mirren 3
20:40
Hotshots
47 - 38 Full time
Scotstoun 2

GNA U13 Division 2

19:50
Glasgow Fury U13s
26 - 31 Full time
Avon U13s
PPOM,CPOM & POM Katie McGuigan

GNA U17 Division 3

18:30
Shortlees Scorpians U17s
46 - 28 Full time
Netball Fever U17s

Wednesday 8 November 2023

GNA Division 1

19:10
Glasgow Saltires 1
43 - 25 Full time
Bellahouston Blues
19:10
Scotstoun Storm
50 - 48 Full time
Bellahouston Bandits

GNA Division 2

20:40
EPR1
40 - 45 Full time
Glasgow Flames 1
20:40
Glasgow Saltires 2
38 - 52 Full time
Kilwinning Comets

GNA Division 3

19:10
EDNC1
42 - 38 Full time
St Mirren 2
19:10
EPR2
38 - 42 Full time
Stewarton Netball Club
20:40
Kelvin 2
39 - 56 Full time
University of Glasgow 2
20:40
Sapphires 1
40 - 46 Full time
Dumbarton Harp 1

GNA Division 4

20:10
Aces Hearts
48 - 9 Full time
EDNC 2
18:40
Eastbank 1
42 - 21 Full time
Vixens 2
20:40
Glasgow Fury 2
25 - 64 Full time
Vixens 1
19:10
Helensburgh Harriers
36 - 26 Full time
Sapphires 2

GNA Division 6

20:40
Harmony Row 2
28 - 42 Full time
Eastbank 2
19:10
Kilwinning Stars
39 - 30 Full time
EDNC 3

GNA U15 Division 3

20:15
All Star Supernova
27 - 36 Full time
All Star Orion

Tuesday 7 November 2023

GNA U13 Division 3

18:30
EDNC 2 U13s
28 - 1 Full time
All Star Luna

GNA U15 Division 1

18:15
Sycamore Storm
27 - 45 Full time
St Andrews U15s

GNA U17 Division 2

19:30
G84 U17s
20 - 38 Full time
Glasgow Fury 2 U17s

Monday 6 November 2023

GNA U15 Division 1

17:45
Harmony Row U15s
35 - 34 Full time
Clyde Pink U15s

GNA U17 Division 2

20:20
All Star Eclipse
42 - 35 Full time
EDNC U17s

Sunday 5 November 2023

Ayrshire Netball Association

10:50
Ayr Fire
33 - 37 Full time
Shortlees Sapphires
12:20
Stewarton Thunder
50 - 29 Full time
Ayr Dragons

CENA U14s League

11:00
Bass Rocketeers
22 - 7 Full time
Holyrood Hurricanes
10:00
Dunedin Bobcats
15 - 23 Full time
Portobello Flares
09:00
Dunedin Snow Leopards
18 - 8 Full time
Edinburgh Accies
09:00
ENC Rubies
33 - 5 Full time
Portobello Sparks

CENA U16s League

11:00
Bass Rocketeers
19 - 12 Full time
Inverleith Swifts Pythons
10:00
Edinburgh Accies
23 - 17 Full time
Dunedin Lions
13:00
Holyrood Embers
7 - 45 Full time
Peebles
12:00
Inverleith Swifts Cobras
33 - 10 Full time
Portobello Rockets

CENA U18s League

14:05
Bass Rocketeers
80 - 13 Full time
Portobello Infernos
14:05
Caledonian Phoenix
45 - 8 Full time
West Lothian Jets
12:30
Dunedin White Panthers
21 - 51 Full time
Portobello Fireballs
14:05
Holyrood Chieftains
31 - 53 Full time
Peebles

CENA Division 2 League

12:30
Caledonian Sparrows
8 - 13 Full time
Inverleith Swifts Tigers
11:30
Portobello Blazes
13 - 33 Full time
West Lothian Bolts
09:00
Portobello Flames
20 - 11 Full time
ENC Diamonds

GNA Division 6

10:10
Kilwinning Stars
28 - 59 Full time
Shortlees Spirit
11:40
St Cadocs
40 - 43 Full time
Dumbarton Harp 2

GNA U15 Division 2

12:00
Avon U15s A
29 - 23 Full time
St Cadocs Firebirds

Saturday 4 November 2023

CNA Primary League

10:35
Ferry Flyers Currents
9 - 9 Full time
Kirkcaldy Panthers
09:30
Ferry Flyers Ripples
8 - 11 Full time
Clydesdale Foals
10:35
Kinross Novas
5 - 18 Full time
Fife Phantoms
09:30
Stirling Dragons
17 - 17 Full time
Linlithgow Storm

CNA U15s Division 1

12:55
Dunfermline Stars A
35 - 15 Full time
Stirling Jets
15:25
Fife Phantoms
8 - 39 Full time
Stirling Swifts
11:40
Peebles Eagles
45 - 17 Full time
Kinross Flares

CNA U15s Division 2

12:55
Kinross Rockets
10 - 34 Full time
Clydesdale Red
14:10
Linlithgow Tornadoes
12 - 29 Full time
Dunfermline Stars B

CNA U15s Division 3

11:40
Elements Ice
12 - 12 Full time
Clydesdale Blue
15:25
Linlithgow Tsunamis
5 - 61 Full time
Dunfermline Stars C
14:10
Stirling Fever
20 - 16 Full time
Ferry Flyers Rapids

GNA U13 Division 2

09:20
Clydebank Cobras Futures
22 - 5 Full time
St Peter's Thunder

GNA U15 Division 1

10:15
Clyde Pink U15s
22 - 36 Full time
Sycamore Storm

GNA U15 Division 2

12:00
Clydebank Cobras Blue
56 - 22 Full time
Avon U15s A

GNA U17 Division 1

10:50
Sycamore Squad
43 - 34 Full time
St Peter's Swifts

GNA U17 Division 3

12:00
Clydebank Cobras Pink
45 - 9 Full time
Netball Fever U17s

Thursday 2 November 2023

FNA Division 1

18:00
Komets
18 - 40 Full time
Levenmouth 1
19:00
PE Panthers
28 - 29 Full time
Diamonds

GNA Division 1

20:10
Strathclyde University 1
54 - 40 Full time
Clyde Netball Club

GNA Division 4

20:30
Aces Hearts
49 - 25 Full time
Vixens 1
19:10
Vixens 2
28 - 29 Full time
EDNC 2

GNA Division 5

19:10
Hotshots
56 - 16 Full time
Helensburgh Hawks
20:40
Scotstoun 2
40 - 56 Full time
Aces Diamonds

GNA U15 Division 3

18:40
Avon U15s B
15 - 23 Full time
Netball Fever U15s
18:40
St Cadocs Swans
40 - 5 Full time
G84 Thunder

GNA U17 Division 3

19:00
Shortlees Scorpians U17s
65 - 15 Full time
Eastbank U17s

Wednesday 1 November 2023

GNA Division 1

20:40
East Kilbride
37 - 63 Full time
Glasgow Saltires 1
19:10
Scotstoun Storm
53 - 53 Full time
University of Glasgow 1

GNA Division 2

20:40
Black Diamonds
32 - 56 Full time
Bellahouston Braves
20:40
EPR1
35 - 58 Full time
Glasgow Saltires 2
19:10
Harmony Row 1
36 - 48 Full time
Avon Netball Club
19:10
St Mirren 1
55 - 35 Full time
Kilwinning Comets

GNA Division 3

20:10
Kelvin 2
20 - 51 Full time
Dumbarton Harp 1
18:40
Sapphires 1
22 - 39 Full time
EDNC1
20:40
St Mirren 2
34 - 41 Full time
EPR2
19:10
Stewarton Netball Club
59 - 49 Full time
Glasgow Fury 1

GNA Division 4

19:10
Kilwinning Galaxy
39 - 36 Full time
Eastbank 1

GNA Division 5

20:40
Bellahouston Buzz
44 - 40 Full time
St Mirren 3
19:10
Sycamore Steel
48 - 25 Full time
Glasgow Flames 2

GNA Division 6

20:40
Eastbank 2
32 - 39